فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

منظور از وجود سنگ نگاره کانال بصورت حکاکی در گنج یابی و دفینه یابی چیست؟

وجود سنگ نگاره کانال بصورت حکاکی در گنج یابی معانی مختلفی دارد که باید با بررسی دقیق منطقه و نیز مشاوره با افراد تجربه و کار بلد مفهوم آنها را بیابید ما در این مطلب توضیح مختصری در رابطه با این نشان برای شما ارائه میدهیم پس با ما همراه همراه باشید.

 سنگ نگاره کانال بصورت حکاکی

معانی و نظریه های مختلف در مورد سنگ نگاره کانال بصورت حکاکی در گنج یابی :

  1. در حالت اول میتواند نشان دهنده یک منبع آب آن در نزدیکی محل سنگ نگاره میباشد.
  2. دوم میتواند نشان دهنده یک مقبره (گوردخمه صخره ای) در آن نزدیکی بوده و این مقبره در داخل یک غار یا اتاقکی صخره ای میباشد و دهانه آن را بسته و پلمپ نموده اند در این حالت باید درون کانال حکاکی شده آب بریزید و مسیر حرکت آب به خارج از سنگ مسیری است که باید به آن طرف رفته تا محل مذکور را بیابید.
  3. سوم مقبره ای درون یک غار با دهانه کوچک میباشد که خود این سنگ یا صخره در جلوی دهانه ورودی قرار گرفته و راه را مسدود نموده است (توجه داشته باشید که در اینصورت این نشانه آخر خواهد بود).
  4. چهارم علامت وجود مقبره ای است بسته شده که در روبروی آن قرار داشته و محل مورد نظر دارای حداقل دو شیب تند در طرفین میباشد و باید در بالای برجستگی به دنبال آن بگردید.
  5. در موارد دیگر میتواند نشان دهنده یک سد و محل انباشته شدن آب یا محل جلوگیری از نفوذ آب باشد البته در مواردی هم دیده شده است که این نوع سنگ نگاره اشاره به وجود معدن سنگ و یا محل ورود و شروع محدوده منطقه ای صنعتی در گذشته بوده است.

هر آثار و علایم حکاکی و حجاری دلیل بر وجود دفینه نیستند؟

همانگونه که گفتیم هر آثار و علایم حکاکی و حجاری دلیل بر وجود دفینه نیستند برخی از این علایم در زمان خود نوعی قرارداد جمعی در یک فرهنگ بوده اند مثلا حکاکی برگ سرخس در برخی اقوام برای جدایی و مرزبندی بین زمین و مراتع انها مورد توافق قرار گرفت و در برخی دیگر از اقوام مار علامت جدایی و مرزبندی سرزمینی.

علایم هستند که نماد قومی و نشانه ملتی خاص است مانند سلجوقیان که عقاب را در محدود کاخ های خود به عنوان پرچم حکاکی میکردند گونه ای از حجاری و حکاکی آثار مربوط به برهه ای خاص از زمان است از این نمونه میتوان به علامت دو شمشیر بر روی هم ضرب شده اشاره کرد این نماد در مناطقی که با جنگ توسط اعراب فتح میشد حکاکی میگردید و دسته ای دیگر با طی زمان و گذر زمان به علامت طیفی خاص از علوم یا دسته ای خاص از مردم تعلق گرفت.

سنگ نگاره کانال بصورت حکاکی

چه علایمی نشانگر سنگ نگاره کانال میباشد؟

از این دسته میتوان به علامت مار و گیلاس و یا دو مار (موارد خاص) برای نشان پزشکی یاد کرد ”کلمه بیمار از مرجع، بی مار ریشه گرفته دلیل این کلمه این است که از زهرمار در طب قدیم و حتی طب امروز داروهای زیادی استخراج میشد این کلمه به زمانی که مار وجود نداشته باشد اطلاق گشت بی مار” و یا علامت ستاره داود برای یهودیان و حکاکی آن در ورودی محلات و یا صخرها ی نزدیک به روستاهای یهودی نشین.

اگر قصد خرید بهترین دستگاه فلزیاب را دارید به سایت ما مراجعه نمائید.

سنگ نگاره کانال بصورت حکاکی

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا