فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

علت ساخت تپه های سه قلو در دفینه یابی چیست؟

علائم گنج تپه های سه قلو در دفینه یابی | تپه های سه قلو در دشتها قرار دارند دشتهایی که این تپه ها در آن قرار دارند از یک طرف مشرف به کوه و از طرف دیگر به رودخانه میباشد اگر از شهر و یا روستای خودتان به دشت و صحرا رفته باشید حتما با این گونه تپه ها برخورد خواهید کرد.

علت ساخت تپه های سه قلو در دفینه یابی چیست؟

این تپه ها به تپه های سه قلوی نظامی یا جنگی معروفند سپاهی که وارد جنگ میشده قبل از هر چیز باید به فکر انبار تدارکات و اسلحه خود بود و بعد از آن حفاظت از وسایل اررشمند و دارایی و پولی که همراه داشتند بنابراین باید فکر چاره ای میکردند.

  • برای محافظت از اشیا گرانبها و اموال و دارایی اتاقهایی در زمین حفر میکردند و دارایی را آنجا مخفی میکردند سپس اتاقها را بسته و روی آنها خاک میریختند تا به شکل تپه ای کوچک در می آمد.
  • در بعضی مناطق حتی به صورت برجستگی کوچکی از زمین دیده میشود.
  • برای انبار آذوقه و اسلحه نیز باید چاره ای می اندیشیدند بنابراین تپه زاغه را به وجود می آوردند.
  • گنج های کوچک و گمشده اطراف تپه های سه قلو و دشتها نیز از جمله مناطق عالی و قابل بررسی برای یافتن دفینه ای کوچک است.

فلسفه پیدایش تپه در گنج یابی چیست؟ چگونه به وجود آمدند؟

همانطور که گفته شد سربازان هر سپاه جیره و مواجبشون همراهشان بوده در زمان جنگ هم پاداش به آنان داده میشد که با روحیه در جنگ حاضر شوند و درصد پیروزی شان بالا رود و انگیزه کافی برای جنگ کردن داشته باشند در این صورت سربازانی که میخواستند در جنگ شرکت کنند این پاداشی که به آنها داده شده بود برایشان دست و پا گیر بود به همین دلیل باید به فکر مخفی کردن آن می بودند هر سرباز یک کیسه ساروج برای مواقع خاص همراهشان میبردند تا آن مزد دریافتی که اکثرا سکه بود را در جایی مخفی و با ساروج پلمپ میکردند در بعضی مکان ها 2 یا 3 نفر با هم شراکتی یک جا مخفی و پلمپ میکردند.

پس اگر در دشتی که نزدیک این تپه های سه قلو یا نظامی بود همچین باری که تعدادی سکه داخلش وجود دارد پیدا کردید بدانید آن اطراف باز هم از این سکه ها وجود دارد یعنی اگر 300 تا بود بقیه هم اطرافش 300 تا موجود است مثلا در جنگ نهاوند که بین ایرانیان و اعراب مهاجم بوده مواجب همراه هر سرباز 300 سکه بوده است. (با خرید دستگاه طلایاب میتوانید این مکان ها را مورد جستجو قرار داده و به کلی سکه های ارزشمند در گنج یابی برسید.)

‫2.8/5 ‏‫(4 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا