فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

چند نمونه از عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی سال 2015

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی | سال 2015 نفس‌ های آخر را میکشد و باستان‌ شناسان با لبخند رضایت بر لب، بدرقه‌ اش میکنند از موزائیک‌ های رنگارنگ گرفته تا قدیمی‌ ترین چوب‌ شور و هسته‌ های هلوی دو میلیون و 500 هزار ساله در سالی که گذشت، باستان‌ شناسان و علاقه‌ مندان به این حوزه را شگفت‌ زده کرد سال 2015 از دید باستان‌ شناسان سال پرباری بوده؛ اکتشافات بسیاری در این 12 ماه انجام شد و یافته‌ های ارزشمند دانشمندان سرتاسر دنیا اطلاعات کم‌ نظیر و جدیدی را درباره تاریخ جهان فراهم کرد.
در این گزارش به مهمترین اکتشافات باستان‌ شناسی سال 2015 میلادی میپردازیم پس با ما همراه باشید.

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی

چند نمونه از عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی سال 2015 :

  • استون هنج
  • قدیمی ترین چوب شور جهان
  • هسته‌ های هلوی دو میلیون و 500 هزار ساله
  • شاهزاده‌ ای از عصر آهن
  • قبر شاهزاده سلتی 
  • قبر 2300 ساله در توسکانی

تحلیل و بررسی عجیب ترین زیرخاکی های جهان :

استون‌ هنج :
سازه سنگی جدیدی که در فاصله دو مایلی «استون‌ هنج» انگلیس کشف شد، یکی از تاثیرگذارترین یافته‌ های باستان‌ شناسان در سال 2015 لقب گرفت.

این بنای تاریخی که «سوپر هنج» نام گرفته از بزرگترین سازه‌ های سنگی اروپاست که شامل ردیف C شکلی از سنگ‌ های عظیمی با قدمت چهار هزار و 500 سال میشود.

این مکان سه فوت زیرِ زمین سخت و سرسبز اطراف «استون‌ هنج» واقع شده که به «دیوارهای دورینگتون» شهرت دارد این کشف ثابت کرد «استون‌هنج» در این منطقه تنها نبوده بلکه بالعکس در مرکز یک سایت بزرگ که برای مراسم آیینی مورد استفاده قرار میگرفته، واقع شده است. این منطقه دره‌ ای خشک است که به رودخانه «آوون» ختم میشود به گفته یکی از کارشناسان، این بزرگترین سازه سنگی است که تاکنون در بریتانیا و شاید کل اروپا کشف شده است.

رادارهای زیرزمینی پژوهشگران حدود 30 تخته سنگ با ارتفاع 4.5 متر را شناسایی کرده‌اند باقی‌ مانده 60 بنای سنگی دیگر هم در این ناحیه شناسایی شده که این نشان‌ دهنده عظمت این سازه‌ های 4500 ساله است.

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی

قدیمی‌ ترین چوب‌ شور جهان :
وقتی باقی‌ مانده یک کشتی 2000 ساله رومی در ساحل «لیگورا» ایتالیا پیدا شد غذا یک بار دیگر در مرکز توجه اکتشافات باستان‌ شناسان قرار گرفت در این کشتی هزاران شیشه دربردارنده نوعی سس متعلق به دوران رم باستان پیدا شد؛ ماده‌ ای تند و پرادویه که بخش اصلی آن را ماهی تشکیل میداده است.

جدا از این اکتشاف خوشمزه سال 2015 آبستن کشف خوراکی دیگری نیز بود یک اشتباه آشپزی باعث شد قدیمی‌ ترین چوب‌ شورهای تاریخ جهان به عمر 250 سال پیدا شوند این بیسکویت‌ های کاملا کربن‌ شده در آلمان و در باقی‌ مانده سازه‌ ای که تصور میشود یک نانوایی باشد کشف شدند.

چوب‌ شورها شباهت بسیاری به محصولات خوراکی امروز دارند دانشمندان بر این باورند که نانوا این دو بیسکوییت را در اجاق گذاشته و فراموش کردنشان موجب سوخت کامل‌ شان شده او سپس آنها را در سوراخی زیر سطح زمین انداخته است.

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی

هسته‌ های هلوی دو میلیون و 500 هزار ساله :
اوایل دسامبر سال 2015 هشت فسیل هسته هلو در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس در چین پیدا شد قدمت این هسته‌ ها دو میلیون و 500 هزار سال تخمین زده شده است این هسته‌ ها کاملا شبیه نمونه‌ های امروزی آن هستند و به نظر میرسد هلو از خوراکی‌ های محبوب مردم آن دوران بوده است.

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی

شاهزاده‌ ای از عصر آهن :
امسال یکی از شگفت‌ انگیزترین اکتشافات طی 100 سال گذشته متعلق به عصر آهن را با خود به همراه آورد باستان‌ شناسان موفق شدند در منطقه شمال‌ غرب فرانسه قبر شاهزاده‌ ای سِلتی را پیدا کنند که همراه با ارابه‌ اش در مرکز یک تپه بزرگ دفن شده بود این تپه 130 فوتی در نزدیکی روستای «لاوااو» فرانسه واقع شده و قدمت آن به قرن پنجم قبل از میلاد برمیگردد.

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی

قبر شاهزاده سلتی :
اتاقک محل دفن این پرنس 150 فوت‌ مربع مساحت دارد و باستان‌ شناسان قدمت آن را دو هزار و 500 سال تعیین کرده‌اند یکی از وسایلی که در قبر عجیب این اشراف‌ زاده یافت شد پاتیل بزرگ شرابی بود که با برنز تزیین شده و گمان میرود توسط صنعتگران یونانی ساخته شده باشد این ظرف به قطر 3.2 فوتی چهار دسته گرد دارد که با سرهای برنزی به شکل خدای یونانی «آخیلوس» تزیین شده‌ اند.

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی

قبر 2300 ساله در توسکانی :
یکی دیگر از عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی دانشمندان در ماه‌ های پایانی سال 2015 قبر دست‌ نخورده‌ای در توسکانی متعلق به تمدن اتروریا بود کشاورزی در حال شخم زدن زمینی در 30 مایلی جنوب‌ غرب «پروجا» بود که به این قبر دو هزار و 300 ساله برخورد این مقبره شامل دو اتاقک مستطیل‌ شکل 16 فوت‌ مکعبی با دو تابوت، چهار گلدان مرمرین زیبا و چندین شی دیگر میشود یکی از تابوتها از جنس سنگ است و دست‌ نوشته‌ ای طولانی روی آن حک شده است یکی از گلدانها دربردارنده خاکستر مرده است و در یکی از تابوتها باقی‌ مانده جسد یک مرد دیده میشود.

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی

به گزارش دیسکاوری، استفاده از مرمر سفید، روش خاکسپاری و اشعاری که در دست‌ نوشته‌ ها به چشم میخورد، نشان میدهد این مقبره از آن خانواده‌ ای اشرافی است که در نزدیکی قلعه «چیوسی» اتروریا می‌ زیسته‌ اند سر مرمرین یک مجسمه که به وضوح از گردن جدا شده هم در این مکان کشف شد این مجسمه چهره مرد جوانی با اندازه واقعی را نشان میدهد اما معنای آن هنوز برای پژوهشگران پنهان مانده است.

برای خرید انواع دستگاه فلزیاب به لینک زیر مراجعه نمائید.

عجیب‌ ترین اکتشافات زیرخاکی

‫4/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا