فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

با ساختار پلمپ ها در گنجیابی آشنا شوید | پلمپ های انحرافی

ساختار پلمپ ها در گنجیابی انواع مختلفی دارد برای مثال گاهی درب ها از داخل پلمپ میشوند که این نوع پلمپ ها دارای خروجی هستند پلمپ ها همیشه بعداز اتمام کار چه پلمپ با ساروج و چه با سنگ از جنس خود کوه باشد باز هم باید شما ملاتی را در دور قسمتی که مشکوک به پلمپ هست ببینید و حتما دقت کنید وقتی پلمپی دیده شد که دور آن با ملات دست سازی آبگیری و کاملا درزپوشی کرده باشند میتواند ورودی اصلی باشد و خیلی نزدیک به اتاقک دفینه هستند.

مراحل ساختار پلمپ ها در گنجیابی و شناخت آن :

 • در گورهای صخره ای ورودی پلمپ و درزگیری با ملات انجام شده و بعداز تخریب شما دقیقا به نقطه اصلی برخورد میکنید.
 • ولی باز در مورد همان قبر اگر سنگی را فقط برای مسدود کردن گذاشته باشند و درزگیری نشده باشد شما بعد از برداشت نباید منتظر اتفاق خوبی باشید.
 • زیرا باز باید کار ادامه داده شود برای یافتن ورودی پلمپ اصلی که بعد از آن کار تمام شده است.
 • به هیچ وجه پلمپ اصلی را شما از فاصله نمی توانید تشخیص دهید اگه احساس کردید از راه دور قسمتی پلمپ هست دقیقا دفینه گذار نیتش همین بوده که ایجاد گمراهی کند.

هدف از ساخت درب پلمپ در گنج یابی : 

 • تمام درهای پلمپ شده و مسیری که شما را باید به درب رساند باید نشانه هایی از جمله سر پرنده و چهارپایان داشته باشد.
 • درب ورودی کاملا صاف و همرنگ سنگهای اطراف باید باشد و شاید با یک تفاوت خیلی کوچک متوجه شوید.
 • اگر بالای درب مشکوک به ورودی حالت طاقچه وجود داشت و زیر طاقچه جوغن به صورت دهنه به پایین و نگاه به آن نقطه داشت احتمال وجود درب بودن آن نقطه بسیار هست و امیدوار کننده میباشد.
 • و اگر کنار درب یک رخ بسیار کوچک حالت نیم رخ نگاه به درب داشت آن نقطه میتواند ورودی باشد.
 • همینطور اگر دور درب با ملاتی به رنگ آهک و دارای دانه های سیاه دیده شد این هم میتواند بسیار امیدوار کننده باشد.
 • وجود سنگچین بالای درب که تایید بر تله بودن داشته باشد و احساس کنید با شروع کار امکان ریختن و مسدود کردن درب را دارد میتواند امیدوار کننده باشد.

تفسیر جایگاه های مسدود شده در گنجیابی :

درمورد این سیستم پلمپ هایی که دارای شیار در اطراف هستند و با کشیدن سنگ به داخل مسدود شدند و ظاهر واضح دارند در درصد بالا خارج از دفینه هستند و بیشتر مربوط به سازه های باستانی ، مکان های نظامی، و راه خروجی قلعه ها و محل نگهداری موارد نظامی ، و حتی محلی برای زندگی و پنهان شدن هستند و برخی هم به جایگاه های مذهبی و عبادت گاها مربوط میشوند و شما با وارد شدن در این مکانها شاید ده ها متر راهرو و اتاقک های خالی داشته باشید.

 1. اگر در اطراف درب نمادهایی که مربوط به موارد مذهبی و خدایان باستان میشوند را پیدا کنید 100% مکان جایی برای نیایش و عبادت بوده پس باید دارای مکانی مخفی برای پنهان کردن پیشکشی ها باشد که البته دسترسی به هدف بسیار سخت و پیچیده هست ولی در کل دارای ارزش بالایی است که میتوانید با خرید دستگاه گنجیاب آن منطقه را مورد کاوش قرار دهید.
 2. در دل جایگاه اگر تعدادی اتاقک وجود داشت که یکی در میان از خاک دستی پرشده باشند و تعداد اتاق های پرشده به سه عدد برسندد در واقع شما یک ورودی مخفی را از کف اتاقک وسطی به زیر جایگاه دارید و باید برای رفع شک تمام خاک از داخل اتاقک ها تخلیه شوندد و بعد برای بررسی دقیق استارت زد شاخص ورودی در این اتاقک ها جمجمه سر کودکان هستند که بدون اعضای بدن در خاک با هدف درست پنهان و راهنمای جایگاه هستند.
‫3.3/5 ‏‫(14 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا