فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

نماد پل در گنج یابی _ دفینه پل ها چیست؟

نماد پل در گنج یابی معانی مختلفی دارد همچنین در ایران پل های بسیاری از نظر تاریخی وجود دارد و این هنر از دیر باز در ایران بوده است که دفینه ها در پل ها و پایه های پل ذخیره میگردد در بعضی قسمت ها باید تا صد متری پل بررسی شود در پایه های پل یک سنگ یا آجری قرار می دهند که اگر آن را بیابید به گنج خوب رسیده اید.

نماد پل در گنج یابی

انواع نماد پل در گنج یابی و دفینه یابی :

 • پلهای قدیمی و سنگی
 • اولین پل ها
 • فرآیند توسعه پل
 • پل های ساده
 • چادر کنتلیور
 • چوبی معلق
 • طاق چوبی
 • چوبی خرپایی

پل ها نه تنها برای دفن های بعدی مهم هستند ، بلکه مکانهای بسیار جالب برای ذخیره سازی نیز هستند. به ویژه در اکثر پل های سنگی ، برخی نقش ها و اشکال را مشاهده می کنیم که به قسمت های پا اشاره می کند گاهی اوقات می توان آنها را در نظر ما به عنوان تزئینات و هنرهای تزیینی در نظر گرفت اما در واقع بیان برخی از اشیاء پنهان هستند که نمی توان برای همه آنها تعمیم داد با این حال ، از آنجا که این ادعا در بسیاری از نقاط تأیید شده است ، ما به راحتی می توانیم آن را مطرح کنیم.

تفسیر انواع نماد پل ها در گنجیابی :

 1. پلهای قدیمی و سنگی : ترکیه که پلی بین آسیا و اروپا است محل تلاقی بسیاری از تمدن ها است در چند هزار سال گذشته صدها پل در آناتولی ساخته شده است اکثر این پل ها هنوز پابرجا هستند و برخی از آنها نیز کم و بیش تعمیر شده اند و امروزه نیز می توان تا حدودی از آنها استفاده کرد.
 2. اولین پل ها : در مناطق جنگلی با طولانی شدن یک یا چند چوب شکل گرفت تخمین زده می شود که اولین پل ها در چین ساخته شده و از آنجا به هند گسترش یافته است پل هایی با دهانه های متعدد با ساختن اسکله هایی در بین آنها ساخته شد اولین پل های طاق مانند در بین 4000 سال قبل از میلاد در بین النهرین و حدود 3000 قبل از میلاد در مصر یافت شده است.
 3. فرآیند توسعه پل : با فروپاشی امپراتوری روم ، توقف در ساخت پل ایجاد می شود با این حال در قرن 13 ساخت پل قوس سنگی در اروپا و همچنین در خاورمیانه و چین گسترده شد طاق ها پایین تر از رومی ها ساخته شده اند.
 4. پل های ساده : اولین و قدیمی ترین پل های چوبی ، تنه درختانی هستند که از یک طرف رودخانه به طرف دیگر افتاده اند تصور می شود که اولین پل های ساخته شده توسط بشر در 170000 سال پیش است ، با استفاده از چوب های چوبی با تیرهای ساده و دهانه بیش از 10 متر.
 5. چادر کنتلیور : به منظور پوشش فصل های بیشتر ، پل های چوبی طناب دار ، که شکل پیشرفته ای از پل های تیرچه ای هستند ، ساخته شدند.
 6. چوبی معلق : این پلها از زمان های قدیم ساخته شده اند و ساخت اولین پل های معلق احتمالاً از برگ های آویزان یا ساقه های تاک الهام گرفته شده است به ویژه در مناطق گرمسیری ، پل های معلق با استفاده از درختان نخل ساقه بلند ساخته شده است.
 7. طاق چوبی : اولین نمونه از سیستم های کمربند تحت فشار با استفاده از مواد سنگی با مقاومت فشاری بالا ساخته شد با گذشت زمان ، بسیاری از پل های قوسی با استفاده از مصالحی مانند چوب ، آجر ، آهن ، فولاد و بتن پیش تنیده ساخته شده است.
 8. پل های چوبی خرپایی : اولین پل های خرپایی با چوب ساخته شد و با انقلاب صنعتی در قرن 19 ، چوب با آهن و فولاد جایگزین شد.

نماد پل در گنج یابی

پل های سنگی در گنج یابی :

سنگهای دیگری نیز وجود دارد که تا به امروز باقی مانده است آنها عموماً از طاق های نیم دایره ای استفاده می کردند بلوک های سنگی که تعداد آنها به هفت تا هشت عدد می رسد استفاده شده است. سنگها بدون ملات روی یکدیگر قرار می گیرند و پاها بسیار سفت هستند به همین دلیل ، فروپاشی هر دهانه آسیبی به دهانه های مجاور نمی رساند آنها توجه خاصی به پایه های پل ساخته شده در وسط رودخانه داشتند در حین ساختن ستون های میانی ، آنها آب و خاک را تخلیه کردند تا با رانندگی شمع های مجاور زمین جامد پیدا شد و بعداً ستون را ساختند رومیان همچنین به خاطر پل هایی که برای عبور از دره ها ساخته اند مشهور هستند.

‫3/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا