فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

معنی و مفهوم نماد چارق یا کفش در گنجیابی

نماد چارق یا کفش در گنجیابی یکی از نشانه هایی است که در جستجوی گنج با آن مواجه میشویم اگرچه معلوم نیست اولین کفش چه زمانی اختراع شد، اما مشخص است که مردم از مدت ها قبل از نقش های کفش استفاده میکردند در کاوش های باستان شناسی مشخص شده است افرادی که در دوران باستان و یا در قاره های مختلف زندگی میکردند از یک سبک کفش استفاده میکردند.

 نماد چارق یا کفش در گنجیابی

نظرات مختلف جستجوگران گنج در مورد نماد چارق یا کفش در گنجیابی :

  • هنگامی که یک علامت کفش روی سنگ وجود دارد، علامت دوم در نزدیکی این علامت وجود خواهد داشت این علامت را باید در مساحتی حدود ده مترمربع جستجو کرد زیرا گنج در زیر علامت دوم قرار دارد.
  • اگر علامت دومی وجود نداشته باشد یک سوراخ باید به صورت مورب در زیر سنگی که علامت در آن قرار دارد حفر شود به طور کلی گنج در پایین سنگ با ملات هوروسان پوشانده شده و با گچ پوشانده شده است.
  • و اگر در محل قرار گرفتن علامت نعل گنج که رو به کفش است تپه ای وجود داشته باشد، گنج در این تپه دفن میشود.
  • ولی اگر تخته سنگ با علامت کفش مربع باشد، به احتمال زیاد ورودی سرداب است که وقتی وارد این سرداب میشویم سه اتاق را میبینیم که اولی تالار اصلی، دومی اتاق خالی و سومی اتاق گنج است خالی بودن اتاق دوم ممکن است شما را گمراه کند، اما اتاق دارای ورودی منتهی به اتاق گنج در جهت غروب خورشید است گنجی که در اینجا یافت میشود بسیار ارزشمند است.
  • وقتی بیش از یک علامت کفش روی سنگ وجود داشته باشد، با اندازه گیری بین کفش ها، علامت دوم جستجو میشود گنج در حدود دو متر زیر علامت دوم دفن شده است.
  • اندازه علامت کفش نشان دهنده اندازه گنج است.
  • ولی اگر علامت نقش برجسته باشد گنج شامل مجسمه ها و جواهرات هست.
  • اگر نشان کنده شده باشد نشان دهنده مجموعه ای بودن گنج است مانند پول، طلا و نقره.

علامت کفش در گنج چیست و به چه معناست؟

کفش‌هایی که در شبه‌ جزیره آناتولی مورد استفاده قرار میگرفتند، مدت‌ها صندل نامیده میشدند این علامتهای کفش که روی سنگها یافت میشود را نباید با علامتهای پا اشتباه گرفت یک، دو، سه یا چهار رد کفش روی سنگ پیدا میشود که این علامتها ممکن است حکاکی یا برجسته باشند.

نماد چارق یا کفش در گنجیابی

نظراتی که در بالا ذکر کردیم به توانایی شما برای ارائه نظرات متفاوت در زمانی که شما دوستان گنج یاب با یک علامت کفش در میدان روبرو میشوید کمک میکند (که در صورت روبرو شدن با این علامت می توانید به کمک دستگاه گنجیاب آن محل را جستجو کنید که آیا دارای گنج و دفینه می باشد یا خیر؟) علاوه بر این، هیچ قانونی وجود ندارد که در زیر هر نشانه ای گنج وجود داشته باشد این احتمال را فراموش نکنیم که آنها یک سرقت دوره ای داشته اند.

‫2.8/5 ‏‫(10 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا