فلزیاب طلایاب گنج یاب
مطالب فلزیابی

همه چیز در مورد فلزیاب های پالسی PI

چرا فلزیاب های پالسی PI در مقایسه با دیگر آشکارسازها در تشخیص طلا بسیار خوب عمل می کنند؟ در حال حاضر ، بسیاری از اپراتورهای فلزیاب هنگام جستجوی طلا با مشکل خاک معدنی بسیار مواجه شده اند. این زمین است که باعث میشود یک آشکارساز معمولی سر و صدا تولیدکند. بسیاری از میدان های طلا در سراسر جهان دارای درجات مختلف خاک معدنی هستند که در استرالیا ، میدان های طلا دارای سطوح معدنی استثنایی هستند.
فلزیاب های CW یا VLF مانند Eureka Gold یا X-TERRA 705 قادرند درزمین های معدنی یا گرم بالانس نسبی را برقرار کنند که این تعادل میتواند در زمین های به اصطلاح همگن خوب عمل کند. یعنی زمینی که کانی سازی بسیار سازگار را نشان می دهد. در این محوطه ، آشکارساز می تواند بی سر و صدا عمل کند و اپراتور صدای نسبتاً کمی را از زمین میشنود.

اگر فلزیاب روی یک جسم فلزی باشد ، پالس یک میدان مغناطیسی مخالف در جسم ایجاد می کند. هنگامی که میدان مغناطیسی پالس فرو می ریزد و باعث ایجاد نبض منعکس شده می شود ، میدان مغناطیسی جسم باعث می شود که زمان بیشتری طول بکشد تا پالس منعکس شده به طور کامل ناپدید شود. این فرایند شبیه به پژواک است: اگر در اتاقی با چند سطح سخت فریاد می زنید ، احتمالاً فقط یک پژواک بسیار کوتاه می شنوید ، یا ممکن است اصلاً آن را نشنوید. اما اگر در اتاقی با سطوح سخت زیاد فریاد می زنید ، پژواک بیشتر طول می کشد. در یک فلزیاب PI ، میدانهای مغناطیسی اجسام مورد نظر “پژواک” خود را به نبض منعکس شده می افزایند.

فلزیاب های پالسی PI

با این حال ، یک ماشین القایی پالس می تواند با شرایط بسیار دشوارتر و متغیرتر زمین به طور موثرتری برخورد کند. برخلاف دستگاه CW که به طور همزمان پالس انتقال و دریافت می کند ، یک آشکارساز القایی پالس یک پالس مغناطیسی دوره ای ایجاد می کند که زمین را تحریک می کند. در حین انتقال پالس ، گیرنده حساس خاموش می شود ، سپس مدت کوتاهی پس از خاموش شدن فرستنده روشن می شود. این بدان معناست که با خاموش شدن گیرنده در این مدت ، از پاسخ لحظه ای بسیار قوی زمین ، به تغییر میدان مغناطیسی جلوگیری می شود . سپس تشخیص یک هدف بسیار کوچکتر در میان انبوهی از پاسخ های زمین بسیار آسانتر میشود . به همین دلیل ، یک فلزیاب پالسی PI در معرض بسیاری از مسائل اصلی که یک آشکارساز CW سعی در حل آنها دارد قرار نمی گیرد. به طور خاص یک آشکارساز PI می تواند در زمین متغیرتر همراه با سنگ های داغ و غیره نیز به بهترین شکل کار کند.

نحوه تشخیص فلزات در فلزیاب های پالسی PI :

ردیاب GPX یک نمونه از دستگاه های فلزیاب است که از فناوری پالسی استفاده میکند.حتی با وجود مزیت های بساری که فلزیاب های پالسی PI در محیط گرم و متغیر دارند ، آشکارساز GPX شما از برخی فناوری های منحصر به فرد از جمله DVT و MPS برای حذف این واکنش مغناطیسی باقی مانده در حالی که هنوز حداکثر عمق را حفظ کرده ، استفاده می کند. زمان بندی ها ، یا توالی انتقال و دریافت به گونه ای ایجاد می شود که از فیزیک اساسی پاسخ زمین استفاده کرده و اکثریت پاسخ باقی مانده را لغو می کند. سپس فرآیند تعادل زمین در آشکارساز وظیفه پاک کردن آخرین آثار نویز زمین را بر عهده دارد و یک سیگنال تمیز عاری از سر و صدای زمین را تحویل میدهد تا حتی اهداف کوچک و عمیق به وضوح شنیده شوند.

شکل ساختاری وسیستم کارکرد آشکارسازهای PI : 

برخلاف VLF ، سیستم های PI ممکن است از یک سیم پیچ به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده کنند ، یا ممکن است دو یا حتی سه سیم پیچ با هم کار کنند. این فناوری انفجارهای قدرتمند و کوتاه (پالس) جریان را از طریق یک سیم پیچ سیم ارسال می کند. هر پالس یک میدان مغناطیسی مختصر ایجاد می کند. هنگامی که جریان به پایان می رسد ، میدان مغناطیسی قطبی را برعکس می کند و بسیار ناگهانی فرو می ریزد و در نتیجه یک جهش الکتریکی شدید ایجاد می شود. این جهش چند میکروثانیه (میلیونیوم ثانیه) طول می کشد و باعث می شود جریان دیگری از سیم پیچ عبور کند. این جریان پالس بازتابیده نامیده می شود و بسیار کوتاه است و تنها حدود 30 میکروثانیه طول می کشد. سپس جریان دیگری ارسال می شود و روند تکرار می شود. یک فلزیاب معمولی مبتنی بر PI حدود 100 پالس در ثانیه می فرستد ، اما تعداد آنها می تواند بر اساس سازنده و مدل متفاوت باشد ، از چند ده پالس در ثانیه تا بیش از هزار.

فلزیاب های پالسی PI

بهترین فلزیاب القایی پالس چیست ؟

اکثر فلزیاب ها با استفاده از فناوری فرکانس بسیار پایین کار می کنند. اساساً ، این بدان معناست که این آشکارسازها دارای دو سیم پیچ هستند – یکی برای انتقال برق و دیگری برای دریافت آن هنگام برگشت از اجسام دفن شده در اعماق زمین . فلزیاب های القایی پالس (PI) کمتر رایج هستند ، اما به سرعت محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. و در این مقاله ، ما قصد داریم به شما کمک کنیم بفهمید کدام دستگاه ها بهترین هستند ، بنابراین می توانید تعیین کنید که کدام دستگاه بیشترین ارزش را برای گنج یابی شما به شما می دهد.

فلزیابهای القایی پالس از یک سیم پیچ به عنوان فرستنده و گیرنده استفاده می کنند. پالس های الکتریسیته را وارد زمین می کند که میدان مغناطیسی ایجاد می کند. یک آشکارساز القایی پالس معمولی در حدود 100 پالس در ثانیه ارسال می کند. هنگامی که پالس ها به یک شیء فلزی برخورد می کنند ، میدان معکوس می شود و آشکارساز آن سیگنال را دریافت می کند.

اگر قصد دارید در منطقه ای با مواد معدنی زیاد شکار کنید ، فلزیاب القایی پالس بسیار مهم است. مناطقی که پر از مگنتیت هستند ، مکانهایی هستند که شما می خواهید فلزیاب PI را انتخاب کنید. این نوع آشکارسازها می توانند اشیایی را پیدا کنند که عمیق تر از آنهایی هستند که توسط آشکارسازهای VLF یافت می شوند. اگر از فلزیاب القایی پالس نیز استفاده می کنید ، جستجو در ساحل آب شور آسان تر خواهد بود.

یک آشکارساز القایی پالس اغلب می تواند قطعات کوچک طلا را ببیند که سایر آشکارسازها قادر به تشخیص آن نیستند. اگر به دنبال قطعات کوچک یا تکه های بزرگ طلا هستید ، این نوع آشکارساز مورد نظر شما خواهد بود. همچنین می تواند انواع دیگری از فلزات را پیدا کند ، بنابراین فکر نکنید که فقط به دلیل اینکه بسیاری از مردم آن را برای جستجوی طلا خریداری می کنند ، این تنها چیزی است که با آن پیدا خواهید کرد.

تنها در 6-8 سال گذشته بود که این نوع آشکارسازها رواج یافت. اکثر شناخته شده ترین تولیدکنندگان فلزیاب ها حداقل یک آشکارساز PI را در ترکیب دستگاه های تشخیص خود تولید می کنند.

و اکنون ، در اینجا پنج ماشین القایی پالس وجود دارد که ما فکر می کنیم همه آنها شایستگی معرفی را دارند:

 

 فلزیاب White’s TDI Pro :

White’s TDI Pro دارای کویل جستجوی عنکبوتی ضد آب است که ابعاد آن 12 اینچ است. همچنین دارای کنترل های تعادل زمین است که به راحتی می توانید متناسب با منطقه ای که در آن جستجو می کنید آن را تنظیم کنید. ویژگی دیگر کنترل تاخیر پالس است که دارای برچسب های ساده است تا بتوانید دقیقاً آنچه را که بدنبال آن هستید را پیدا کنید. اگر در حال شکار در نزدیکی خطوط برق یا دکل های تلفن همراه هستید ، می توانید بازخورد الکتریکی دریافت کنید. این آشکارساز دارای یک تنظیم برای جلوگیری از این بازخورد است. انتخاب هدایت سه طرفه و کنترل آستانه تنها دو ویژگی دیگر این آشکارساز است. قیمت فلزیاب White’s TDI Pro حدود 1800 دلار است.

 

 فلزیاب Tesoro Tiger Shark :

این آشکارساز با هزینه کمتر از 700 دلار یکی از ارزان ترین آشکارسازهای القایی پالس است. گارانتی مادام العمر یکی از دلایل جذابیت این مدل برای شکارچیان گنج است. همچنین بسیار سبک است و اندازه سیم پیچ آن در حدود 8 اینچ است. دارای حالت تمام حرکت است و نحوه استفاده از آن برای همه آسان است. این مدل در سواحل آب شور فوق العاده و در حیاط خلوت شما نیز به خوبی کار می کند.

 

 آشکارساز Garrett ATX :

این شکارچی گنج یک مدل شناخته شده است و نام تجاری آن رضایت مشتری را جلب می کند. قیمت آن حدود 2500 دلار است ، بنابراین ممکن است بهترین انتخاب برای کسی نباشد که هر چند وقت یکبار می خواهد شکار کند. با این حال ، برای یک شکارچی جدی ، این یک فلزیاب پالسی PI عالی است. بدون نیاز به تغییر مقادیر تفکیک ، هر فلزی را که به دنبال آن هستید ، تشخیص می دهد. به همین راحتی به دنبال قطعات کوچک طلا خواهد بود و آثار قدیمی جنگ را جستجو می کند. با حداکثر تشخیص این فلزیاب ، می توانید آرامش داشته باشید و فقط از جستجوی خود لذت ببرید به جای این که نگران این باشید که آیا چیزی عالی را از دست داده اید زیرا حالت شما فقط در جستجوی فلز خاصی است.

ضد آب است و می تواند تا عمق ده فوت غوطه ور شود. به راحتی می توانید از آن برای غواصی های کم عمق استفاده کنید. تشخیص دقیق الکترونیکی پیدا کردن اشیاء کار شما را حتی ساده تر می کند زیرا دارای کویل جستجوی 10 در 12 اینچ است. دو سال ضمانت محدود با خرید همراه است.

 فلزیاب Minelab GPX 480 :

دارای ویژگی هایی است که ممکن است هرگز تصور نکنید که به آنها نیاز دارید یا نیاز ندارید ، اما هنگامی که از دستگاه استفاده می کنید ، نمی دانید که چگونه قبل از آنها جستجو کرده اید. حتی شکارچیان مبتدی می توانند آن را از جعبه برداشته ، روشن کرده و بلافاصله جستجو را شروع کنند. این دستگاه شگفت انگیز می تواند طلایی را پیدا کند که وزن آن کمتر از یک گرم باشد.

در بیشتر شرایط زمین ، عمیق ترین قابلیت جستجو را در بین فلزیاب ها دارد. دارای وسایل الکترونیکی برای افزایش حساسیت نسبت به هدف و ایجاد تعادل در زمین است. این مدل حتی دارای شش زمان بندی خاک است تا بتوانید به راحتی طلای بیشتری پیدا کنید. تعادل خودکار زمین به شما امکان می دهد فقط مدل را روشن کرده و در هر نوع خاک جستجو کنید. سه حالت جستجوی کارخانه ای وجود دارد یا می توانید آنها را به گونه ای سفارشی کنید که فقط هدف مورد نظر خود را جستجو کنید. برای جلوگیری از تداخل الکتریکی ، می توانید مقدار را به صورت دستی تعیین کنید.

 

 ردیاب Fisher Impulse :

کمی بیشتر از آن چیزی است که یک مبتدی می خواهد با مبلغی در حدود 790 دلار هزینه کند. با این حال ، با توجه به آنچه ارائه می دهد ، یک جستجوگر حرفه ای و عالی است. ارتفاع آن به 250 فوت می رسد ، بنابراین می توانید از آن برای جستجوی هنگام غواصی نیز استفاده کنید و حتی دارای هدست ضد آب است. تمام فلزات را تشخیص می دهد و به ویژه به فلزات نقره و طلا حساس است. اگر جواهرات همان چیزی است که واقعاً می خواهید پیدا کنید ، این می تواند الگویی برای شما باشد. Fisher را می توان در شن و ماسه سیاه و آب نمک استفاده کرد ، بنابراین شما نگران تاثیر مواد معدنی زمین در جستجوی خود نخواهید بود. این آشکارساز وزن کمی بیشتر از بسیاری از فلزیاب ها با بیش از 5 پوند وزن دارد ، اما اگر قصد دارید زیاد در آب جستجو کنید ، متوجه وزن اضافی نمی شوید. گارانتی مادام العمر نیز شامل خرید می شود ، بنابراین استفاده از آن در مناطق ناهموار راحت تر خواهد بود.

هر یک از این فلزیاب های پالسی PI  کار عملکرد بسیار خوبی در یافتن گنجینه های موردنظر شما از خود نشان میدهند . با این حال ، اگر واقعاً بهترین ها را می خواهید ، Garrett ATX به دلیل ویژگی های شگفت انگیز و برچسب قیمت محبوب ترین است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا