فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

معنی و مفهوم نماد چوپان و گوسفندانش در گنجیابی چیست؟

نماد چوپان و گوسفندانش در گنجیابی معنی و مفهوم زیادی دارد اگر از دید دفینه یابی و یا از پنجره مخفی کنندگان گنج و انسانهای قدیم نگاه کنیم چوپان دو خصیصه مهم دارد یکی از اینها عصای چوپان است، و دیگری خورجین پشتش میباشد از این دو عنصر مادر خواهیم فهمید که خورجین چوپان به معنی دفینه، و عصایش جهت و مسافت را مشخص خواهد کرد به همراه اینها گاها شکل چوپانی است که گله اش را پیش میبرد و خورجین دار یا بدون خورجین است و با عصای دستش یک یا چند گوسفند را حفاظت میکند از این حالت جهت نگاه چوپان و جهتی که عصایش دارد مهم است.

چوپان و گوسفندانش در گنجیابی

نظرات جستجوگران دفینه در مورد معنی و مفهوم نماد چوپان و گوسفندانش در گنجیابی :

 • چوپان پر محبت، مهر و دقت گر به مکانهایی که میرود هوشیار و با گله اش به خوبی رفتار و از آنها محافظت میکند در پشتش خورجینش و در دستش عصایش به طور کامل از امانت یا گله اش حافظت میکند.
 • نشان چوپان و گوسفندانش نشانه مهمی میباشد منطق این نشانه شبیه موضوع مرغ و جوجه هایش یا خوک و بچه هایش میباشد.
 • چوپان فردی مادی است که به گله اش مهربانی میکند چوپان را از طریق خورجین و عصایش میتوان شناخت به همین دلیل جهت عصایش خیلی مهم میباشد.
 • خورجین نیز نشانه دفینه میباشد زمانی که چوپان در حال استراحت است گله نیز باید استراحت کند هریک از گوسفندان، بنا به روایات نشانه یک مرده است یعنی گله گوسفند نماد یک مزار خانوادگی میباشد.
 • نزدیک به این نشانه باز هم سنگ هایی وجود دارد که مثل گوسفند خوابیده اند اما این سنگ ها طبیعی نمی باشند که با خرید دستگاه فلزیاب میتوانید این سنگ ها را به خوبی بررسی کنید.
 • اگر نقش چوپان به شکل نشسته روی تخته سنگ باشد، نشان این است که اشیاء مخفی زیر نقش میباشد ولی باید طرف پشت تخته سنگ نیز بررسی شود.
 • به دلیل اینکه چوپان بیشتر در بین مردم ارمنی رایج است عصا را اندازه گرفته و ضربدر ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر میشود و جستجو انجام میشود. (مثال چوپانی که عصایش ۸۰ سانتی متر میباشد عصایش تقریبا به ۵ تا ۶ متر آن طرف تر را اشاره میکند شکلی مربوط به اوایل مسیحیت نیز بیان میشود)

بررسی نماد چوپان و گوسفند آن در دفینه یابی :

در علائم چوپان کیسه زینی چوپان (چوب) و تعداد گوسفندان بسیار مهم است وقتی از منظر گنج یابی یا منطق ذخیره سازی زمان های گذشته به نقوش چوپان نگاه شود دو ویژگی اصلی وجود خواهد داشت اولی آن عصای چوپان و دیگری کیسه زین او بر پشتش است از این نظر جهتی که چوپان با عصای خود نگاه میکند ، می چرخد ​​یا علامت میگذارد مهم است حال بیایید مکان هایی را که باید به آنها نگاه کرد را تجزیه و تحلیل کنیم :

 1. جهت گنج در سمتی که بازوی چوپان به آن اشاره شده است تا چه اندازه است؟ محل برخورد آن با زمین با قسمتی که نگه میدارد اندازه گیری میشود و به پله سانتی متری تبدیل میشود.
 2. قسمت مچ و شانه بازو را اندازه بگیرید، دوباره به سانتی متر تبدیل کنید و به جهت بازو نگاه کنید.
 3. اگر قسمت بالای عصا از جایی به سمت پایین خمیده شده است عمق این گنج را بیان میکند.
 4. و اگر 3 گوسفند باشند که 2 تای آنها جلو میروند و یکی به عقب بر میگردد بر این اساس ممکن است با تقسیم به 2 گنج پنهان شده باشد لازم است با اندازه گیری آن را بررسی کنیم.

معنی و مفهوم نشان چوپان در گنج یابی چیست؟

نشانه و معنی چوپان و گوسفندانش در گنجیابی فردی است با تصویری از عشق شدید، طبیعت لطیف، با دقت به مکان هایی که سفر میکند هوشیار است، با گله خود با شفقت رفتار میکند و از آن دفاع میکند او با کیسه زین بر پشت و عصا در دست، تنها حافظ امانت یا گله ای است که به او سپرده شده است. این نماد چوپان نیز نشانه گنج است که این علامت به دو قسمت تقسیم میشود اما تفاوتی بین معانی آنها وجود ندارد.

چوپان و گوسفندانش در گنجیابی به صورت نقش برجسته و مجسمه به دو دسته تقسیم میشوند که گوسفندها باید در جلوی خود یک چوپان در پشت سر خود داشته باشند و یک سگ چوپان در پشت چوپان در یک طرف اگر این شکل را به صورت نقش برجسته روی سنگ ببینید، سنگ هایی شبیه گوسفند دور آن ردیف شده اند وقتی از نزدیک به این سنگ ها نگاه کنید به صورت سنگ های معمولی به نظر میرسند اما وقتی از دور به آنها نگاه کنید همه آنها به صورت گوسفند به نظر می رسند. در اینجا چیزهایی است که باید در این گوسفندها جستجو کنید در میان گوسفندان باید به دنبال گوسفندی بگردید که از سنگ متفاوت ساخته شده باشد وگرنه گوسفندی را میبینید که با گله متفاوت ساخته شده و گنج و دفینه در این سنگ یا زیر آن دفن شده است.

چوپان و گوسفندانش در گنجیابی

هنگام یافتن نماد چوپان و یا گوسفندانش باید به نکات زیر توجه کرد :

چوپان فردی دوست داشتنی و ملایم است که مکان هایی را که سفر میکند با دقت دنبال میکند زیرا هوشیار است وقتی به چوپان و گوسفند از نظر منطق پنهان شدن در گذشته نگاه میکنیم در نقش چوپان دو ویژگی اصلی وجود دارد.

 • عصای چوپان
 • گونی پشتش
 • گوسفندانش

از این سه عنصر اصلی فهمیده میشود که کیسه زین چوپان دفینه است و عصای او چهره هایی هستند که جهت و فاصله میدهند از این نظر جهتی که چوپان با عصایش نشان میدهد بسیار مهم است.

مکان هایی که وقتی نشان چوپان و گوسفندانش باشد باید تجزیه و تحلیل کنیم عبارتند از : 

 • اگر چوپان هست حتماً چشمه چوپان هم هست اگر چشمه چوپان پیدا کردید 4 ذراع پشت چشمه را نگاه کنید زیرا 1 دیگ طلا آنجاست.
 • و اگر اینجا 2 فواره چوپان باشد اینجا غار هم هست بارهای اصلی داخل غار است و هر سکه را به صخره ها میدهند و پنهان میکنند مراقب باشید، چشمه چوپان در میان صخره های شیب دار است آب چشمه از زیر 3 کوه می آید حتما این فواره را با عصای چوپان نشان میدهد.
 • وقتی چشمه چوپانی که چوپان از بالا نگاه میکند نمایان است در چشمه چوپان سنگ صابونی وجود دارد که ته این سنگ سرداب است که درب آن از ورودی بیرونی 1 قدم به داخل است در این سرداب 3 شتر وجود دارد و نامزد اصل و بت است.
 • وقتی از روی تابلوی چوپان مشاهده میشود، غار دیگری با دهانه‌ ای دراز و باریک در شیب آن وجود دارد پشت دیوار غار را خوب نگاه کنید مقداری گنج در آبجو خواهید یافت جای گنج لزوماً با علامت مشخص شده است.
 • هنگامی که چوپان باشد پناهگاهی هست که چوپان از باران در امان باشد در این پناهگاه جایی است که باران نمیزند یک سوراخ اسکنه در دیوار وجود دارد در جلوی این پناهگاه هفت ابلیسک وجود دارد مثل یک دیگ خمیده میشود برخی از این سنگ ها پر هستند از این سنگ ها 2000 سکه نقره اوکا گرفته شده است.
 • در نشانه های چوپان کیسه زینی عصای چوپان (چوب) و تعداد گوسفندان بسیار مهم است جستجوگران میتوانند در یک حرکت مکان کالا را مشخص کنند.
‫4/5 ‫(1 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا