فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

معنی و مفهوم نماد چشمه در گنجیابی و دفینه یابی چیست؟

نماد چشمه در گنجیابی یکی از قدیمی ترین آثار و پرکاربردترین محل برای مخفی کردن گنج و دفینه در زمان باستان مورد استفاده قرار میگرفته است در گذشته مردم از آب چشمه به عنوان آشامیدن ، حمام کردن و خاصیت های درمانی استفاده میکردند و همین باعث میشد که اهمیت زیادی در گذشته داشته باشد و باعث معروفیت آن چشمه میشد هرچقدر چشمه معروف تر و مورد استفاده بیشتری میان قبایل قرار میگرفت جای خوبی برای مخفی کردن اشیاء باارزش محسوب میشد.

نماد چشمه در گنجیابی

نماد چشمه در گنجیابی به دو دسته تقسیم میشود که عبارتند از :

 • چشمه طبیعی 
  چشمه هایی محسوب میشد که خود جوش و به صورت طبیعی از دل زمین بیرون می آمدند و هیچگونه دستکاری در آن نشده بود.
  اول : به صورت تپه ای کوچک یا بزرگ که دفینه داخل این تپه پنهان میشد.
  دوم : به صورت تک درختی در کنار چشمه که باز دفینه زیر درخت قرار میگرفت.
  سوم : به صورت چند درخت که دفینه بین نزدیکترین درخت به چشمه قرار میگرفت.
  چهارم : به صورت تنور و به شکل سه ضلع و یا ستاره داوود که دفینه در نوک مثلث و یا تنور سوم قرار میگرفت.
  پنجم : به صورت سنگی بالا و پایین سرچشمه که رنگ آن کاملا متفاوت با رنگ سنگ های دیگر باشد.
 • و چشمه غیر طبیعی (دست ساز)
  چشمه های دست ساز به چشمه هایی گفته میشود که تفاوت بسیاری با چشمه های طبیعی دارند و با حفاری کردن در چشمه ، آب آن خشک میشود و یا به صورت قل قلی و یا تایمی آب آن کم و زیاد میشود این نوع چشمه ها دست ساز هستند که طراحی خاصی در آن بکار رفته و همچنین از برخی از این چشمه ها به عنوان محل نگهداری غذا استفاده میشده و از بعضی ها هم به عنوان محل نگهداری دفینه مورد استفاده قرار میگرفته است.

چشمه های آب بهترین نشانه و آثار برای علامتگذاری مکان گنج و دفینه

نماد چشمه در گنجیابی نشانه گنج فصلی نیستند و در چهار فصل آب خودشان را دارند معمولا در کنار این چشمه ها سنگ هایی نیز به چشم میخورند چشمه ها در قدیم بهترین نشانه بوده تا افراد یک علامت و نشانه در پیدا کردن گنجینه های خود داشته باشند ولی این موضوع برای دفینه ها کاملا متفاوت است اگر در کنار چشمه ای دفینه ای باشد حتما بدانید که هدف در بالای سر چشمه قرار دارد چون آب به آن دسترسی پیدا نمیکند حتی مرکز سه چشمه یک هدف را نشون بدهد اگر چشمه ای در دامنه کوهی باشه حتما نشان از یک هدف دارد اگه در کنار چشمه ای سنگ های مثل قبر دیدید احتمالا آن قبرها بار دار هستند.
البته ممکن است در جایی که نزدیک هم چند چشمه است آب یکی از چشمه ها از نظر رنگ و سردی و گرمی با دیگر چشمه ها تفاوت داشته باشد که می تواند مکان هدف را به شما نشان بدهد و در آخر جهت جاری شدن چشمه ها نیز که از کدام جهت به کدوم جهت جاری می شوند نیز باید مدنظر قرار بگیرند.

نظرات مختلف جستجوگران گنج در مورد معنی و مفهوم نشان چشمه چوپان در دفینه یابی :

 • اگر در مکانی چوپان هست قطعا چشمه چوپان هم وجود دارد و اگر چشمه چوپان پیدا کردید 4 ذراع پشت چشمه را نگاه کنید قطعا 1 دیگ طلا آنجاست.
 • و اگر 2 چشمه چوپان وجود دارد اینجا یک غار نیز هست بارهای اصلی داخل غار هستند و به هر سکه نشان داده شده و پنهان شده است.
 • وقتی در مکانی چوپان باشد پناهگاهی هست که چوپان از باران محفوظ میماند در این پناهگاه جایی است که باران نمیزند یک سوراخ اسکنه در دیوار وجود دارد در جلوی این پناهگاه هفت ابلیسک وجود دارد مثل یک دیگ خمیده میشود برخی از این سنگ ها پر هستند از این سنگ ها 2000 سکه نقره اوکا گرفته شده است.
 • در نشانه های چوپان، کیسه زینی عصا (چوب) و تعداد گوسفندان بسیار مهم است کارکنان میتوانند در یک حرکت مکان کالا را مشخص کنند.
 • چوپان در حالی که کیسه زین بر پشت و عصا در دست دارد امانتی را که به او تحویل داده شده کاملاً حفظ میکند در برخی منابع گفته شده است که به اندازه تعداد گوسفندان جای پول است.

تفسیر علامت چشمه در گنج یابی چیست؟

از آنجایی که معنای چشمه در گنج یابی مستقیماً به گنج اشاره دارد، میتوان بدون تداعی آن با اشکال اطراف آن عمل کرد با این حال، مورد ارتباط با اشکال در مورد صخره ها است نشانه هایی که مستقیماً در اطراف چشمه قرار دارند میتوان اطلاعاتی را ارائه داد که در کدام سمت فواره ممکن است دفینه وجود داشته باشد کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که کارهای حفاری کاملاً بر این اساس انجام میشود شاید بتوان خیلی سریعتر به گنج رسید.

چشمه ها اولین جاهایی هستند که شکارچیان گنج باید به آن نگاه کنند حتی اگر خشک باشد، محیط اطراف آن باید به طور کامل بررسی شود ابتدا بررسی میشود که آیا علامتی روی آب نما وجود دارد یا خیر، سپس سنگی متفاوت در پشت و کناره های آب نما جستجو میشود اگر سنگ سخت وجود داشته باشد این مهم است و اگر روی سنگ فواره منطقه ای با خراسان است اینجا هم باید توجه شود. حوض آبنما نیز مهم است.

گنج و دفینه در نماد چشمه کجا قرار دارد؟

این سوال که گنج در چشمه کجا خواهد بود از جمله سوالات متداول است وقتی نوبت به جستجوی گنج در اطراف فواره میرسد، آسان‌ ترین کار برای گنج یاب این است که کار میتواند برای یافتن گنج بدون پخش شدن در یک منطقه بسیار بزرگ ادامه یابد. زیرا معمولاً منطقه جستجوی توصیه شده در اطراف فواره است.

نماد چشمه در گنجیابی می تواند چراغ راه باشد کسانی که به گنج علاقه مند هستند اغلب با این موضوع مواجه شده اند که این فواره در واقع به عنوان نشانه گنج مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت، موقعیت هایی که خود فواره ها نشانه هستند، هدیه سرنخ هایی مانند 10 پله زیر آبنما را پیدا میکند بنابراین میتوان گفت که نشانه ها یا سنگ های اطراف آبنما اهمیت زیادی دارند.

هر چشمه ای یک نام دارد بیشتر آنها در واقع چشمه های مقدس هستند چشمه های متبرکه نسبت به دیگر چشمه ها مقدس به حساب می آیند اگر در منطقه شما 3 فواره وجود دارد در تاریخچه آنها تحقیق کنید یکی از آنها چشمه مقدس است، پول اینجا در چشمه مبارک است.
همچنین لازم به ذکر است بدانید در عملیات گنج یابی کاری که باید در مورد جستجوی گنج در چشمه انجام دهید این است که کانال ها را دنبال کنید آب از کجا می آید، چه چیزی را دنبال میکند؟ اگر سرنخ هایی را پیدا کنید که شما را به سمت گنج هدایت میکند، شانس پیشرفت بسیار سریع تری خواهید داشت که میتوانید با خرید دستگاه فلزیاب و جستجوی دقیق در محل های دارای نماد به گنج خوبی برسید.

‫3.1/5 ‏‫(17 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =

دکمه بازگشت به بالا