فلزیاب طلایاب گنج یاب
گنج یابی

نماد انسان در گنج یابی و دفینه یابی به چه صورت است؟ | علائم گنج نماد انسان در دفینه یابی چیست؟

نماد انسان در گنج یابی و کنده کاری شده بر روی صخره نشانه قبر صخره ای بوده و معروف است که اگر در گذشته تابلوهای انسان در کنار جاده ساخته میشد، مسیر راه را بیان میکرد غیر از اینها، علائم مرد در علائم دفینه گنجانده شده که این میتواند طراحی یا منبت باشد و همچنین میتواند برای جستجوی خطوط در طراحی جهت دهد و در نقش برجسته جهت جستجوی طرفهای مختلف علامت را میدهد.

نماد انسان در گنج یابی

تفسیر نماد انسان در گنج یابی و دفینه یابی :

  • اگر سنبله و صاعقه و غیره را روی صخره باشد و نماد انسان ریش و دامن بر تن داشته باشد نشانه خدای هیتی است علامت دفن نبوده بلکه یک اثر تاریخی میباشد.
  • نمادهای مرد برجسته ساخته شده بر روی بلوکهای سنگی میتواند به معنای مقبره پادشاه یا رهبر (قبر صخره‌ای) باشد و گاهی اوقات مقبره‌ای هست.
  • اگر علامت مرد در گنج برجسته باشد، ممکن است نشان دهنده یک قبر صخره ای باشد و احتمال وجود یک قبر سنگی در فاصله 100 متری بسیار زیاد هست از آنجایی که این علائم سال هاست در معرض دید هستند، احتمالاً تا به حال باز شده اند.
  • اگر علامت مرد گنجی روی سنگ وجود دارد، مستقیماً به چشمان آنها نگاه کنید چشمان آنها باید رو به سمت قبر باشد جهت بدن انسان ممکن است با جهتی که چشمان او به آن نگاه میکند متفاوت باشد.
  • نماد مرد مانند علامت زن نیست، اگر دست مرد به نحوی باشد به سمتی خواهد بود که گنج دفن شده ولی در خانم ها معمولاً چشم ها به گنج نگاه میکنند و جهتی که چشمانشان به آن مینگرد باید با دقت و با کمک دستگاه گنج یاب بررسی شود.
  •  در علامت انسان مرد، دست ها به گنج نگاه میکنند به خصوص دست راست هر طرفی که اشاره میکند باید با دستگاه اسکن میدانی یا ردیاب طلا، آن ناحیه را به دقت بررسی کرد.
  • اگر در کنار نقش انسانی نقش برجسته وجود دارد این مقبره خانوادگی است، این قبرها در پشت نقش برجسته ها نیستند یا جلوی آنها هستند یا در سمت راست و چپ به صورت مورب، آنجا را جستجو کنید.
  • اگر علامت انسان بازو دارد، به بازو توجه کنید و به سمتی که نقطه دست اشاره میکند نگاه کنید در آنجا به دنبال قبری باشید.
  • و اگر نماد انسان در منطقه صخره ای نیست، به منطقه مسطح نگاه کنید تپه هایی از زمین وجود دارد به مکان هایی که بیشتر از زمین معمولی متورم هستند نگاه کنید معمولا شبیه یک دشت صاف هست اما این دشت یک قسمت کمی متورم است و فقط مانند یک تومولوس کوچک فکر کنید.
  • اگر در کنار نقش برجسته نماد انسان، نمادشیر یا عقاب باشد، قطعاً مقبره سلطنتی است در این صورت به سمت شخص حداقل 100 متر رفته و در عقاب هم همینطور است در عقاب می توانید جلوتر بروید گاهی تا 200 متر میرسد.

نماد انسان در گنج یابی

معنی و مفهوم نشان انسان در گنجیابی به چه صورتی است؟

بیشتر نماد نقش برجسته های انسان دست و بازو دارند، بازو به شکل V هست و جهت دست و محل نگاه کردن چشم ها متفاوت هست حالتی مانند گفتن «به سمت چپ خوش آمدید» برای مهمانانی که از سمت راست با دست راست می آیند وجود دارد به طور خلاصه، در حالی که سر به سمت راست نگاه میکند دست به سمت چپ اشاره میکند، این دفینه در سمتی است که دست به آن اشاره میکند.

اگر نماد انسان در گنج یابی چوب یا چیزی داشته باشد، رمز عبور آن میباشد در اینجا دوباره به آن نگاه خواهیم کرد اگر عصا به سمت بالا اشاره میکند، دقیقاً مانند عصای چوپان، پس نگاه کنید که عصا به کجا اشاره میکند، از آن تپه بالا بروید، گنج و دفینه آنجاست.

اگر دو نماد نقش برجسته کودک در یکی سمت راست و دیگری در سمت چپ نقش برجسته انسان وجود داشته باشد، این مقبره صخره ای خانوادگی است. این مقبره سنگی چند اتاقه میباشد اتاق اول یک مقبره بزرگ بوده، از این اتاق بزرگ دری به اتاق های دیگر وجود دارد توجه داشته باشید که اتاق اول بزرگترین خواهد بود بقیه تا حدودی کوچکتر از این طراحی شده اند.

علامت نقش برجسته نماد انسان در گنجیابی به چه معنی میباشد؟

اگر نماد نقش برجسته های انسانی در اندازه کامل باشد و کتیبه هایی در کنار آنها وجود داشته باشد به معنای شاهکار هست که نماد مقبره پادشاه میباشد برای اینکه بفهمید نقش برجسته متعلق به کدام تمدن هست، به لباس یا هنر طراحی آنها نگاه کنید به این ترتیب میتوانید بفهمید که کدام تمدن هست آنهایی که شبیه تاج و پادشاهی های مشابه هستند، عموماً نقش برجسته های هیتی هستند.

نماد هر نقش برجسته ای قطعا ارزشی دارد، نقش برجسته هنر جداگانه ای است، فقط مجسمه سازان متخصص میتوانند آن را انجام دهند، هنری که این همه تلاش کرده است گنجینه ای برای آن دارد این نشانه اخراج شدن نیست، بسیار ارزشمند خواهد بود.

علامت گنج سر مرد در دفینه یابی :

از آنجایی که تدفین پادشاهان یا رهبران برجسته منطقه عموماً در کنار فرد در گورهای صخره‌ای قرار میگیرد، باید آثار حکاکی سر انسان و آثار گنج برجسته روی سطح صخره را به دقت بررسی کرد احتمالاً میتوان دری مخفی در اطراف یا زیر جایی که آثار گنج سر انسان پیدا شد یافت. این در ممکن است با هوروسان یا با مصالحی که در آن زمان استفاده میشد مانند آهک مخفی شده باشد.

هنگام جستجو در مکانهای دارای علامت سر انسان و هنگام ورود به محوطه بسته باید دقت شود این مقبره ها یا دفینه ها احتمالاً تله هستند اگر مکان بلند آن قبر کسی باشد، هنگام تلاش برای باز کردن در زیر، به احتمال زیاد تکه‌ های سنگ از بالا میریزد به دلیل اهمیت سلامت انسان هرگز نباید سعی کرد بدون در اختیار داشتن تجهیزات لازم باز شود اگر در سطح سنگی که نقش برجسته سر انسان قرار دارد شکل در مشخصی وجود داشته باشد میتوان از جایی که در است وارد آرامگاه شد اگر در شکسته و باز باشد گنج یاب ها قبلاً قبر را زیارت و غارت کرده اند.

نماد انسان در گنج یابی

از آنجایی که اتاقهای تدفین در زمان های قدیم برای افراد محترم و ثروتمند ساخته میشد و سر انسان که نماد شخصیت هست ممکن است روی سطح صخره به تصویر کشیده شده باشد معمولاً در زیر علامت سر انسان بسته و مهر و موم شده وقتی مکانیزم روی درها از داخل بسته میشود میتواند به گونه ای باشد که از بیرون باز نشود.

‫3.6/5 ‏‫(9 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا